Teisės vairuoti atėmimas sutrumpintas (po apeliacijos)

Kliento atžvilgiu 2021 m. kovo mėnesį policiją priėmė nutarimą atimti teisę vairuoti transporto priemones 12-kai mėnesių dėl vairavimo neblaiviam (0,45 prom.).

Per 20 kalendorinių dienų paruošėme skundą dėl tokio policijos nutarimo ir jis buvo paduotas teismui. Šio skundo pagrindu teisme iškelta byla, kurią išnagrinėjus, 2021 m. balandžio mėnesį priimta nutartis skundą atmesti.

Susipažinus su pirmosios instancijos teismo nutarties motyvais ir įvertinus juos, priimtas sprendimas pateikti apeliacinį skundą.

Ir nors policija visu bylos nagrinėjimo metu laikėsi pozicijos, kad kliento prašymai (skundai) yra nepagrįsti, apeliacinės instancijos teismas sutiko ne su pirmosios instancijos teismo ir policijos, o būtent su kliento pozicija – apeliacinis skundas tenkintas ir teisės vairuoti atėmimo terminas sutrumpintas.

Teismas klientui paskirtą 12-kos mėnesių teisės vairuoti atėmimą už ANK 422 str. 5 d. numatytą administracinį nusižengimą sutrumpino iki 6 mėnesių.

Šio atvejo individualios aplinkybės, kuriomis buvo grindžiamas skundas:
– labai mažas neblaivumo laipsnis;
– transporto priemonės vairavimas savo gyvenamojoje vietovėje;
– alkoholis vartotas vakare, o transporto priemonė vairuota tik ryte;
– asmuo yra įgijęs išsilavinimą, dirbantis, sukūręs šeimą;
– darbovietėje asmuo charakterizuojamas teigiamai;
– anksčiau nepadaryta jokių teisės pažeidimų;
– ilgas vairavimo stažas;
– gyvenimas užmiestyje;
– teisė vairuoti reikalinga dėl pasirūpinimo šeimos nariais, galimybės dirbti;
– kita.

Į visus šiuos ir kitus argumentus teismas atsižvelgė, juos įvertinęs priėmė žemiau matomą teigiamą sprendimą.

Iš to matyti, kad tikslu sutrumpinti teisės vairuoti atėmimo terminą, teismas neturi nustatyti kokių nors ypatingų (“nežemiškų”) aplinkybių. Teigiamas sprendimas pasiektas iš esmės atsižvelgus į visumą gana paprastų aplinkybių. Svarbiausia yra tai, kad jų visuma ir asmenį, ir padarytą pažeidimą charakterizuoja teigiamai/nepavojingai.

Jeigu ir Jūsų atžvilgiu yra priimtas sprendimas atimti teisę vairuoti transporto priemones, susisiekite – Jums bus suteikta pilna informacija apie tai, ką galima padaryti Jūsų konkrečiu atveju, kad terminas sutrumpėtų. Susitarsime dėl dokumentų suruošimo, jie bus paruošti individualiai Jums, aprašant ne tik faktines aplinkybes (pavyzdžiui tokias, kokios paminėtos aukščiau), tačiau nurodant ir teisinius argumentus – aktualią teismų praktiką, palankias teisės normas ir kt. Būsite informuotas kokius konkrečiai veiksmus reikia atlikti, kad visi reikiami procesai būtų pradėti.